Plastové okná

Plastové okná - Profil GL SYSTEM

GL SYSTEM je vlastným konštrukčným riešením spoločnosti DRUTEX. Je stvorený pre klientov, ktorí oceňujú funkčnosť, estetiku a modernosť. Päťkomorová stavba profilov s odpovedajúcim tesnením skiel a rámov zaručuje stabilitu a skvelú tepelnú izoláciu. Okná vyrobené zo systému GL SYSTEM sú ponúkané v rôznych prevedeniach. GL SYSTEM dáva možnosť ponúkať klientom okná splňajúce všetky funkčné požiadavky a súčasne aj požiadavky estetické, kde zaoblené línie profilov odpovedajú na požiadavky najnovších trendov v oblasti výroby plastových okien. Systém je dostupný taktiež vo verzii s rovným okenným krídlom.

 1. Päťkomorová stavba a stavebná hĺbka 70 mm zaručujú optimálnu tepelnú a akustickú izoláciu.
 2. Špecifický tvar a osadenie tesnenia EPDM v špeciálnych drážkach zaručuje optimálnu izoláciu a dlhoročné používanie.
 3. 13 mm dlhé presunutie osy kovacej drážky od hrany rámu umožňuje použitie širších rámových uzáverov, tým aj zvýšenie odolnosti proti vlámaniu.
 4. Moderný dizajn odpovedajúci posledným trendom v segmente plastových okien.
 5. Možnosť použitia širokej škály izolačných skiel.
 6. Skryté podsklenné tesnenie.
 7. Veľká armovacia komora pre použitie dostatočne dimenzovanej výstuže.
 8. Vnútorné hladké plochy.


Výhody profilu GL SYSTEM

Päťkomorová stavba profilov umožňuje dosiahnuť vynikajúce tepelno-izolačné hodnoty a perfektnú stabilitu. Vďaka skladbe vnútorných profilových komôr, tesneniu a použitia izolačných skiel získavame možnosť značného zredukovania strát tepelnej energie, tým aj zníženia nákladov na vykurovanie.

 1. Skryté podsklenné tesnenie.
 2. Možnosť použitia širokej škály izolačných skiel až do hrúbky 35mm.
 3. Presunutie osy kovacej drážky 13mm od hrany rámu umožňuje použitie širších rámových uzáverov, tým aj zvýšenie odolnosti proti vlámaniu.
 4. Moderné tesnenie EPDM zaručuje, že okná sú tesné a dlhodobo funkčné.
 5. Oceľové výstuhy z tepelno-zinkovanej oceli zaručujú odpovedajúcu pevnosť.


Kovania

Všetky okná vyrábané firmou DRUTEX, sú kované celoobvodovým kovaním firmy MACO a ponúkajú plný komfort obsluhy okien a využitie všetkých možností otvárania okien.


Funkcie okien

 • Sklopné – ponúka možnosť vyklápania okien a na požiadavku zákazníka umožňuje dodatočné doplnenie poistky proti vypáčeniu okna.
 • Otváravé – umožňuje otváranie okien. V štandardnom prevedení s jedným bezpečnostným uzáverom. Otváravé okná je možné nastavovať v troch rovinách, čím je umožnené správne nastavenie okien. Kovanie taktiež umožňuje regulovať prítlačnú silu okenného krídla k rámu okna.
 • Otváravo – výklopné – umožňuje otvárať alebo vyklápať okná. Taktiež tieto okná umožňujú tzv. mikroventiláciu. Kľučky okien sú zaistené proti nesprávnemu pootočeniu pri manipulácii a tým aj proti nesprávnemu odisteniu krídla z kovania a tým ovplyvňuje komfort obsluhy okien. V štandartnom prevedení s jedným bezpečnostným uzáverom. Otváravo výklopné okná je možné nastavovať v troch rovinách, čím je umožnené správne nastavenie okien. Kovanie taktiež umožňuje regulovať prítlačnú silu okenného krídla k rámu okna.


Sklá

Štandardne sú okná firmy DRUTEX zasklievané sklom float 4mm, 16 mm dištančný rámik, thermofloat 4mm. Priestor medzi sklami je vyplnený plynom – argónom. Izolačné sklá spĺňajú termoizolačné vlastnosti súčiniteľa prestupu tepla U=1,0 W/m2K normy EN 674.

V ponuke zasklenia sú aj nasledujúce možnosti zasklenia trojsklom:

- TMP4/12Ar/float4/12Ar/float4 - Koef. U=1,0 W/m2K

- TMP4/10Ar/float4/10Ar/float4 - Koef. U=1,1 W/m2K

- TMP4/12Ar/float4/12Ar/TMP4 - Koef. U=0,7 W/m2K

- TMP4/10Ar/float4/10Ar/TMP4 - Koef. U=0,8 W/m2K

Taktiež je možnosť individuálnej požiadavky na vlastnosti skiel: bezpečnostné, pohlcujúce slnečné žiarenie, nepriehľadné.

Farebné prevedenia – štandardné dekory

Farebné prevedenia – neštandardné dekory